Synergie týmů

Be-IN-Team: Rozvojový teamwork bez pohorek a v pohodlí zasedačky


Ve firmách západní části Evropy se úspěšně prosadil velmi praktický formát teambuildingu, a to indoor teambuilding. A s ním právě teď přicházíme i my! O co se jedná a proč je tak oblíbený? Má to pět dobrých důvodů.Neřešíte oblečení

Může se to zdát jako úplně obyčejná výhoda. Ale není. Na této akci odpadá věčný problém, jak se správně obléct, a co budete dělat, když bude pršet, mrznout nebo sněžit. Nemusíte mít žádný záložní plán a složitě vymýšlet, jak nahradit outdoorový program, když zrovna nemáte štěstí na počasí. V tomto případě nechte pohorky doma, přijďte pohodlně oblečení jako do práce a ostatní nechte na nás. 

Důsledně se zaměříte na rozvojová témata

Praxe v zahraničí ukazuje, že je velmi efektivní věnovat se jedné oblasti do hloubky.  Z toho důvodu nečekejte žádné školení ve stylu "letem světem", ale intenzivní práci a získávání zkušeností v jednom z témat, které si vyberete. A na co indoor teambuilding zaměřujeme?

 • modely týmové spolupráce a práce týmu,
 • efektivní a praktická komunikace v týmu,
 • rozvoj týmových rolí a práce s týmovými rolemi,
 • zvyšování vzájemné důvěry.


 • Učíte se vlastní zkušeností a zážitkem 

  Říká se, že z vlastní zkušenosti se člověk nejlépe naučí. A je to pravda. Proto indoor teambuilding pracuje s modely zkušenostního učení, díky kterým se budete učit zážitkem na konkrétních případových studiích. Ty jsou efektivní, vícestupňové (různé úrovně), znovu opakovatelné a navíc vizuálně zajímavě zpracované. Nečekejte tedy žádné přednášení, kdy budete nečinně sedět. Přinese vám reálnou akci, kde budete aktivně hledat řešení, zapojíte se do aktivit, projdete pořádným tréninkem, získáte zpětnou vazbu a zároveň smysluplně využijete čas, který vám přinese více než tři dny stereotypního školení.
  Snižujete náklady na akci

  Teambuilding můžete realizovat v sídle vaší firmy, anebo ve vhodném areálu s dostatečným vnitřním prostorem nedaleko do vás. Odpadají tím náklady na hotely, cestování a stravu, které mohou být v praxi dražší než vlastní rozvojový program.

  Realizovat můžete kdykoliv 

  Výhodou je také to, že akci tohoto typu můžete uskutečnit v jakémkoliv období v roce od ledna do prosince. Nejste závislí na ročním období a uvolňují se vám ruce pro pružnější plánování.

  Co byste ještě měli vědět?

  V neposlední řadě velkou výhodou aktivit indoor teambuildingu je měřitelnost a opakovatelnost. Dosažený výsledek (čas, kvalita řešení, úroveň postupu) zřetelně ukazuje na úroveň týmu. Aktivitu můžete tréninkově navíc opakovat, a přesto se tým i jednotlivci neustále učí a rozvíjí. A pokud byste měli pocit, že už dané téma máte v malíčku, pro úspěšné týmy máme připravená složitější a těžší zadání, která budou stále dostatečně velkou výzvou.

  Chcete indoor teambuilding vyzkoušet? Napište nám.