Česká cesta nám koluje v žilách.

„S vášní vytváříme zážitky, které mají hlubší smysl. Rozvíjejí dovednosti, učí spolupracovat, pomáhají lépe sdělovat a přijímat informace. Zažijte si na vlastní kůži, jak dobře to funguje“

Ing. Jan Marek
Výkonný ředitel a jednatel společnosti

Naše hodnoty

Osobitost
Kvalita

Osobitost
Kvalita

Umíme zprostředkovat prožitek opravdovosti. Jsme autentičtí a uvěřitelní. Středem našeho zájmu je spokojený člověk, klient i každý z nás. Intenzivně pracujeme se zpětnou vazbou, učíme se i ztěch nejmenších chyb. Ručíme za kvalitu dlouholetou tradicí a odborností.

Radost
Smysluplnost

Radost
Smysluplnost

Přinášíme energii, inspiraci a hravost. Probouzíme v lidech chuť rozvíjet se, jít kupředu, vidět cesty, ne překážky. Smysl dáváme celku i maličkostem. Z naší práce máme radost a jsme na ní hrdí.

Odvaha
Odpovědnost

Odvaha
Odpovědnost

Hledáme a realizujeme originální řešení, pravidelně věnujeme energii inovacím. Stojíme si za tím, co děláme. Rizika řídíme zdravým rozumem díky bohatým zkušenostem. Jsme odpovědní k přírodě i ke společnosti.

Svoboda
Férovost

Svoboda
Férovost

Vyznáváme partnerský přístup ke klientům, ale i k sobě navzájem. Opíráme se o důvěru a otevřenost k názorům. S respektem přistupujeme ke zkušenostem. Držíme slovo a dohodnutá pravidla. Upřímnost považujeme za přednost.

0
let zkušeností
0
spokojených účastníků akcí
0
spolupracovníků
0
zakázek ročně

Něco o společnosti

Když se před pětadvaceti lety začala rozvíjet česká ekonomika, my rozvíjeli trh zážitkové pedagogiky. Díky spojení s Prázdninovou školou Lipnice, z.s., (www.psl.cz) jsme k tomu měli vynikající předpoklady.  Firmu jsme postavili od základů sami a s vlastním kapitálem.
Jsme původně z různých oborů, postupně jsme se však specializovali a společně propadli vášni pomáhat firmám s mezilidskými vztahy a komunikací uvnitř i ve svém okolí. Udržitelně rosteme v podstatě od začátku až do současnosti. Ekonomická krize před několika lety nás sice přibrzdila, ale nezastavila. Díky ní jsme rozvinuli další užitečné služby a produkty.
Potřeby firem se v průběhu času hodně proměnily a my s nimi dokážeme držet krok.
Náš tým je poskládaný z matadorů, kteří pamatují vznik společnosti, ale i z příslušníků generací Y, Z. 

Navzájem si dokážeme porozumět, i když to někdy není jednoduché. Předáváme si zkušenosti, nasloucháme si, společně vymýšlíme nová řešení. Díky tomu dokážeme skvěle rozumět většině zadání od našich klientů.
Systematicky se věnujeme sledování trendů, využívání a vývoji nových nástrojů a metod. Naše služby aktuálně členíme do tří, na sebe logicky navazujících produktových řad. Nezřídka naši klienti využívají právě tuto naši unikátní schopnost – připravit širokou paletu řešení pro různé potřeby v oblasti práce s lidmi. Společně tak těžíme z hlubší znalosti kontextu dané situace ve firmě
Jsme malá firma, ale dokážeme velké věci.

Náš tým

Ing. Jan Marek

Výkonný ředitel a jednatel společnosti

Více informací

Ing. Jan Marek

Výkonný ředitel a jednatel společnosti

Smysluplnost, proaktivita, naslouchání, radost, humor, výkon, pohyb. Honza má rád lidi kolem sebe a oni mají rádi jeho. V České cestě našel seberealizaci. V soukromí jsou jeho vášní sport a rodina, zejména jeho děti, ideálně v kombinaci.

 • osmnáct let zkušeností v oboru – eventy i vzdělávací akce
 • silné stránky: houževnatost, odvaha, trénink sales skills
 • zajímavosti: maraton, mont blanc, matterhorn, letitá snaha o kytaru a rytmiku, dobročinnost

Tomáš Harvánek

Provozní ředitel

Více informací

Tomáš Harvánek

Provozní ředitel

Přes produkčního manažera, produkčního ředitele až po provozního ředitele, to je 12 let v České cestě. Už neprodukuje na 150 kurzů a akcí za rok jako dříve, o to více se noří do firemních procesů nebo do čísel firemního rozpočtu a výsledovek. Zkušenosti z oboru: produkce ho baví, proto se jí věnuje už téměř 20 let, před Českou cestou to byla několikaletá zkušenost s organizací velkých běžeckých závodů v roli technical manager v Prague International Marathon

 • zvučné reference: např. vánoční večírek pro 2 000 lidí ze Škoda Doosan nebo několik konferencí pro společnost ČEZ či Axis Communications v Čechách i zahraničí
 • silné stránky: klidný, precizní, řídí se heslem „zázraky téměř na počkání“, ale zároveň „hlavně se z toho nepo…“
 • zajímavosti: rodina, děti a kamarádi a s nimi sporty všeho druhu a po sportu pivečko, Hanspaulská liga, chalupa, mariáš či Texas Hold´em Poker

Jan Polák

Senior business developer

Více informací

Jan Polák

Senior business developer


V České cestě od roku 2005. Stará se zejména o klíčové klienty. Potrpí si na to, že slovo nahrazuje smlouvu, důležitý je smysl a věci se pojmenovávají bez příkras.

Zajímavosti: lezec, jachtař, milovník bojových sportů a PlayFight. V PŠL realizuje rozvojové námořní plavby. Miluje svou rodinu a dvě děti.

 • Zkušenosti z oboru: vedení funových i teambuildingových akcí, realizace vzdělávacích konferencí i vánočních večírků, nastavování systémů vzdělávání, realizace assessment a development center. 13 let obchodní praxe. Tříměsíční praxe HR oddělení Magna Cartech
 • Reference: ČEZ, Metrostav, DHL Information Services, HEINEKEN ČR, Plzeňský Prazdroj, GZ Media, PWC, O2 ITS, SanSwiss, Zentiva
 • Silné stránky: poctivost a pravdivost, touha věcem rozumět, znalost oboru a mnoha řešení potřeb klientů, schopnost se rychle rozhodovat, nechuť dělat zbytečné věci.

Josef Lomský

Key account manager

Více informací

Josef Lomský

Key account manager


V pracovním i osobním životě vyznává hodnoty jako je opravdovost, poctivost, spolehlivost, pečlivost, vstřícnost, přímé a otevřené jednání na rovinu. Josef je osobnostně introvertní-extrovert používající především selský rozum, ale i logiku a vnímavost.

Zajímavosti: Od roku 2012 je členem Mensy ČR. Věnuje se hudbě (kytara, zpěv) a kulečníku – Pool billiardu. Umí se postavit snad ke všem sportům. Je to velký pohodář, který zbožňuje smích a humor snad ve všech jeho podobách. Jeho mottem je: „Říkej, co chceš, ale mysli to vážně.“

 • Zkušenosti z oboru: Více než 15 let v konzultantském, manažerském a obchodním prostředí.
 • Reference: Mezi klienty, kteří patří do Josefova partfolia, patří např. Wüstenrot, Ško-Energo, Bell Helicopter Prague, Vodafone, Bayer nebo Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Mgr. Michal Kulka

Key account manager

Více informací

Mgr. Michal Kulka

Key account manager


Cestování, zdravé jídlo a sport jsou věci, které Michalovi přirostly k srdci a bez nich si život nedovede představit. Michal si hledá výzvy nejen v pracovním prostředí, ale i mimo něj. Rád realizuje smysluplné projekty, které jsou firmám – jednotlivcům přínosem nejen v pracovním životě. Aktuálně je jeho novým projektem rodinný život 🙂

Zajímavosti: Michal zdárně absolvoval netradiční sportovní expedice na hranici myslitelnosti. Jako je byla Tour de France (http://www.kickfrance2013.com/) a Giro de Italia (http://www.kickitaly2017.com/) na koloběžce. Což bylo 3.600 Km v 21 dnech.

Michal se stále realizuje též v běžeckém závodění (maraton pod 3 hodiny, 800 m pod 1:52 vteřin), též i závodním koloběhu (mistr světa v různých disciplínách).

 • Zkušenosti z oboru: Více než 10 let v konzultantském a obchodním prostředí. Průměrný počet 130 prodaných a zrealizovaných projektů v kalendářním roce.
 • Reference: Mezi dlouhodobé klienty o které se Michal stará, patří Škoda auto, Siemens, Nokian Tyres, EY, Scio
 • Silné stránky: Osobní a lidský přístup k obchodu, péče a vděčnost za příjemnou komunikaci. Dej a bude ti dáno…

Zdeněk Jodas

Key account manager

Více informací

Zdeněk Jodas

Key account manager


Pokud jsou spokojení lidé kolem něho, je to znamení toho, že to co dělá, dělá správně. Věci by měly dávat smysl a proto ho baví pracovat v České cestě. Od svých patnácti let pomáhal pořádat dětské tábory. Postupně se dostal přes adaptační kurzy až k Prázdninové škole Lipnice a odtud už byl do České cesty jenom kousek.

Skoro celý život se točí kolem zážitkových akcí, dětských táborů a rozvojových kurzů. Ruku do ohně by dal za svůj táborový tým, se kterým chystá každý rok pobyt pro nejméně stovku dětí v přírodě.

Motto, kterého se snaží držet: Obchod je úspěšný, pokud je výhodný pro obě strany.

 • Zkušenosti z oboru: Obchodu se věnuje deset let, z toho poslední tři roky v České cestě.
 • Reference:Mylan Pharmaceuticals s.r.o, IPS s.r.o., CN Group CZ s.r.o., Vibracoustic CZ, s.r.o.

Štěpánka Lubovská

Asistentka managementu

Více informací

Štěpánka Lubovská

Asistentka managementu


Štěpánka je pravou rukou našeho ředitele. Nic pro ní není nemožné, vždy s úsměvem na tváři a s trpělivostí sobě vlastní odolává všetečným dotazům kolegů i klientů. Můžete se s ní setkat nejen za stolem v kanceláři, ale i přímo na place, především velkých firemních akcí, jako s instruktorkou České cesty.

Zajímavosti: ač původem veterinární sestřička, tak se stala nedílnou součástí České cesty. Do práce chodí ráda pěšky přes půl Prahy. Od příchodu do firmy se pořád víc a víc rozjíždí a nikdo nevíme, kde to skončí.

Štěpánka se řídí heslem: „Když se chce, všechno jde“

 • Zkušenosti z oboru: každodenní office operativa, k tomu podpora obchodu i realizace změnových projektů. Vhled do finančních procesů, vnitrofiremního využití google aplikací, přípravy podkladů pro výběrová řízení, vedení agendy ředitele firmy a další
 • Reference: spokojenost s její prací u všech kolegů i všech klientů, s kterými přichází do styku. Zejména s klienty LEGO Production, E.on, Komerční banka
 • Silné stránky: strukturovanost, pracovitost, nebojácnost. Touha vyrovnat se s novými neznámými úkoly. Pragmatičnost spojená s úsměvem.

Ing. Martina Maňásková

Asistentka obchodního týmu

Více informací

Ing. Martina Maňásková

Asistentka obchodního týmu


Usměvavá a energická podpora obchodního týmu. Ve své práci hledá vždy smysl a radost a rozhodně jí nechybí schopnost se pro něco nadchnout. Martina zajišťuje nejen komunikaci s klienty, je také autorkou nabídek a nadšeně se vrhá i do role instruktora firemních akcí.

Zajímavosti: Její srdce tluče v rytmu tance, většinu volného času ji najdete na parketě, ať už přípravou na vlastní soutěžní sezonu, nebo jako lektorku a trenérku společenských tanců.

 • Zkušenosti z oboru: Kromě mnoha zkušeností z terénu na velkých akcích pro klienty klienty již z dob studia má také praxi v recruitmentu velké mezinárodní consultingové firmy.
 • Reference: Martina je podporou v komunikaci s velkými klienty jako je Škoda auto, Siemens, Nokian Tyres a řadou dalších.
 • Silné stránky: Stále s úsměvem na tváři se domluví bez problému anglicky, rusky a francouzsky. Schopnost naslouchat lidem.

Mgr. Magda Frišová

Asistentka obchodního týmu

Více informací

Mgr. Magda Frišová

Asistentka obchodního týmu


Majda se řídí mottem: „Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které Ti dech vezmou.“ A proto jde do všeho na sto procent. Velkou radost jí dělají neziskové projekty a organizace akcí pro děti. Stoprocentní naplnění našla v marketingu, který jí nabízí spoustu možností pro realizaci.

Zajímavosti: Velkou láskou je hudba, proto Majdu nejčastěji najdete za klavírem v orchestru, sboru nebo třeba jako doprovod na svatebních obřadech. A protože největší radost jí dělá pomoc druhým, se svými kamarády založila neziskovou organizaci Za jeden provaz, která již deset let pomáhá znevýhodněným občanům v České Třebové.

 • Zkušenosti z oboru: Nejvíce zkušeností získala v digitálních a eventových agenturách, ve kterých pracovala po dobu studia na vysoké škole.
 • Reference: Majda je pravou rukou při komunikaci s velkými klienty, jako je ČEZ, Metrostav nebo ING.
 • Silné stránky: Vždy stoprocentní pracovní nasazení a nadšení pro všechno, co dělá. Smysl pro zodpovědnost a pozitivní přístup.

M.A. Jana Šachtová

Lektorka a projektová manažerka

Více informací

M.A. Jana Šachtová

Lektorka a projektová manažerka


Lektorka, příležitostná obchodnice a germanofilka. V České cestě působí od roku 2006 a nejvíce ji naplňují organizačně náročné akce a neotřelé novinky. Při práci s lidmi uplatňuje také dovednosti získané během dvouletého výcviku Gestalt terapie a ročního dramaterapeutického výcviku.

Baví ji vymýšlení konceptů vzdělávacích programů, plánování a organizace školení, kurzů a jiných akcí, psychologická literatura a tlumočení.

Má ráda adrenalin, laškování a vtipný lidi, miluje krupicovou kaši a nesnáší chození okolo horké kaše. Snaží se držet hesla: „Když se nerozhodnu jinak, dokážu cokoliv!“

Zajímavosti: Vystudovala Philips-Universität Marburg v Německu, kde také na katedře Evropské etnologie vedla kurzy česko-německých a německo-španělských vztahů. Studovala v Madridu i v Londýně. Dlouhodobě se věnuje akrobacii, herectví, bootcampu, improvizačnímu divadlu, nejrůznějším projektům a marketingu v oblasti módy.

 • Zkušenosti z oboru: Více než 10 let v lektorském prostředí. Zkušenosti čerpala především z dlouholetého působení v Prázdninové škole Lipnice, kde je taktéž šéfinstruktorkou kurzů a dlouhodobých projektů.
 • Reference: Kaufland Česká republika v.o.s., Arbes Technologies, s.r.o., Fincentrum a.s., Goethe Institut Prag, Mann Hummel, Mondi Štětí, Wrigley s.r.o.
 • Silné stránky: Je energická, dokáže nadchnout sebe i ostatní, na každém svém projektu pracuje na 100%, mluví plynně německy.

Bc. Michal Macek

Produkční

Více informací

Bc. Michal Macek

Produkční


Klidný a analytický v kanceláři, nadšený a energický pod širým nebem; Michal se stará o hladký chod českocestových akcí. Jeho práce je nejlépe vidět, když není vidět vůbec.

Zajímavosti: Celoživotně jej zaměstnává chození po horách a po evropských nebo amerických městech; je místopředsedou volnočasového spolku, působí na pozici senior managera v projektu Michal a jeho Rodina; když má čas, hraje stolní hry.

 • Zkušenosti z oboru: Tři roky profesionální, přes deset let dobrovolnické práce při organizaci vzdělávacích, rozvojových i čistě zážitkových akcí. Samostatná produkční práce na mezinárodních konferencích, vánočních večírcích a klasických teambuildinzích.
 • Reference: série pro ČEZ, a.s, konference Nokian Tyres, mezinárodní konference pro Hero Czech, s.r.o.
 • Silné stránky: odhodlání hledat a najít cesty; schopnost vidět prostor pro zlepšení v procesech i u sebe; přístup k problémům vždy z více stran; neochota přijímat řešení, která nesměřují kupředu.

Ing. Lucie Chocholoušková

Produkční

Více informací

Ing. Lucie Chocholoušková

Produkční


Komunikativní, přátelská, usměvavá, cílevědomá dáma, se sociálním cítěním, která se nebojí překonávat nové výzvy. Chtěla studovat psychologii a pomáhat tak lidem, ale nakonec zvolila magisterské studium na Provozně ekonomické fakultě v Praze se zaměřením marketing.

Pracovním cílem je zajistit spokojenost klientů, dodavatelů s tím, že s námi budou rádi spolupracovat dlouhodobě. Své zkušenosti s tvorbou a realizací eventů, firemních akcí a zajišťování subdodavatelů, získala v TEPfaktoru jako event manager a v SECURITAS CR jako asistentka TOP managementu provozu zajišťovala interní meetingy, večírky a komunikaci se všemi dodavateli/subdodavateli.

Řídí se heslem: „S úsměvem jde všechno líp.“

 • Dodělala si kurz Energetického psychoterapeuta. Volný čas tráví v přírodě a věnuje se sportovní kynologii.

Ing. Anna Bulínová Köhlerová

Produkční

Více informací

Ing. Anna Bulínová Köhlerová

Produkční


Snaží se být neustále pozitivní a dobíjet ostatní okolo sebe.

Zajímavosti: každou volnou chvíli tráví se svou dcerou, pokud má ovšem čas je absolutní filmofil, žádný film jí neuteče.

 • Zkušenosti z oboru: Několikaletá praxe na úrovni pořádání festivalů, koncertů a jiných společenských akcí. Tour managering kapel a souborů.
 • Silné stránky: odhodlání učit se stále nové věci, rychlé zorientování v prostoru,chuť jít do akce

Martin Kouřil

Provozní a logistik

Více informací

Martin Kouřil

Provozní a logistik

Věří, že i v dnešní rychlé a stresující době se dají věci dělat kvalitně a bez zbytečných nepříjemností v komunikaci. Vždy se snaží dělat práci s nadšením a nápady a ne jen aby byla hotová.

 • Zkušenosti z oboru: Již od svých patnácti let působil v organizačních týmech eventů a velkých akcí. Velice brzy se pak začal zajímat o akce vzdělávací a zážitkové, kterými často prochází jako účastník i organizátor.
 • Silné stránky: Pod heslem „Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby“ přistupuje vždy s dobrou náladou a kreativitou ke každému úkolu. Když se věci nedaří, jak plánoval, neztrácí hlavu a improvizuje.
 • Zajímavosti: Nepohrdne žádným sportem. Nejraději objevuje ty méně tradiční jako například windsurfing, flyboarding či canyoning

Šárka Pospěchová

Provozní a logistik

Více informací

Šárka Pospěchová

Provozní a logistik

Pokud jí něco nedává smysl, nedělá to. Když vidí možnost pro zlepšení, udělá to. Šárka má ráda vývoj a změnu, posouvá věci dopředu. Má dobrý pocit, když za sebou vidí kus dobře odvedené práce.

 • Zkušenosti z oboru: Nejvíce zkušeností Šárka nasbírala při organizaci mezinárodních tanečních workshopů a campů u nás i v zahraničí.
 • Silné stránky: K práci přistupuje aktivně a dělá jí pečlivě. Je praktická, baví jí pracovat rukama a s nadšením se pouští do nových věcí. Má ráda systém, pořádek a dotažené věci do konce.
 • Zajímavosti: Šárka je tanečnice, s láskou k ručním pracím. V divoké přírodě se cítí víc doma než ve městě, inspirací jí jsou zvyky a moudrosti Indiánů.

Yvona Krouská

Asistentka provozního oddělení

Více informací

Yvona Krouská

Asistentka provozního oddělení


Po mnoha letech ve vedoucích pozicích a v podnikání, si přímo užívá přátelskou atmosféru v báječném, kreativním a inspirativním mladém kolektivu.

Na svých bedrech má vše kolem firemních financí a administrativní chod provozního oddělení.

Jako nejstarší článek kolektivu už ví, že v tom fofru je potřeba i relaxace, takže svůj volný čas se snaží dělit mezi cestování a vnoučata, případně spojit obojí dohromady.

Koho právě hledáme?

Event & Project Manager/ka
Správce materiálu a vozidel

Buďte součástí našeho týmu

Naše práce stojí na nápaditosti, poctivosti, proaktivitě. Jestli vás bavíme, ozvěte se nám, dobrý důvod ke spolupráci se často najde!

V čem jsme nejlepší

ENERGIE FIREMNÍCH AKCÍ

Přetváříme vaše potřeby a přání v nabité zážitky. Konference, sportovní hry, rodinné dny, filantropické projekty, galavečery.
Zjistit více

SYNERGIE
TÝMŮ

Rozvíjíme firemní týmy a upevňujeme mezilidské vztahy. Originální teambuilding na míru.
Zjistit více

ALCHYMIE ROZVOJE

Posilujeme individuální dovednosti
a kompetence pro současnost i budoucnost. Tréninky, koučování, konzultace, strategické workshopy, diagnostika.
Zjistit více