Štěpánka Holcmanová
Lektorka a konzultantka

Štěpánka Holcmanová

Lektorka se zkušeností HR manažerky

Štěpánka Holcmanová

Lektorka se zkušeností HR manažerky


Zkušená trenérka a lektorka s bohatou praxí z HR, která vede program v češtině a v angličtině na vynikající úrovni. Zaměřuje se na tréninky na vedení lidí a týmů, rozvoj komunikace, vyjednávání a teambuilding.

Pravidelně vede programy pro prestižní MBA školu Insead ve Francii – start-up program při zahájení studia, ve spolupráci s Outward Bound Belgie.

V jejím volném čase ji pravděpodobně naleznete někde na kopci – na lyžích v zimě, na kole v létě. A když nepřeje počasí, nejspíš vaří marmelády, za které pravidelně dostává ocenění na světové soutěži.

Martin Kouřil

Projektový manažer

Martin Kouřil

Projektový manažer


Věří, že i v dnešní rychlé a stresující době se dají věci dělat kvalitně a bez zbytečných nepříjemností v komunikaci. Vždy se snaží dělat práci s nadšením a nápady a ne jen aby byla hotová.

 • Zkušenosti z oboru: Již od svých patnácti let působil v organizačních týmech eventů a velkých akcí. Velice brzy se pak začal zajímat o akce vzdělávací a zážitkové, kterými často prochází jako účastník i organizátor.
 • Silné stránky: Pod heslem „Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby“ přistupuje vždy s dobrou náladou a kreativitou ke každému úkolu. Když se věci nedaří, jak plánoval, neztrácí hlavu a improvizuje.
 • Zajímavosti: Nepohrdne žádným sportem. Nejraději objevuje ty méně tradiční jako například windsurfing, flyboarding či canyoning.

M.A. Jana Šachtová

Lektorka a projektová manažerka

M.A. Jana Šachtová

Lektorka a projektová manažerka

Lektorka, příležitostná obchodnice a germanofilka. V České cestě působí od roku 2006 a nejvíce ji naplňují organizačně náročné akce a neotřelé novinky. Při práci s lidmi uplatňuje také dovednosti získané během dvouletého výcviku Gestalt terapie a ročního dramaterapeutického výcviku. Baví ji vymýšlení konceptů vzdělávacích programů, plánování a organizace školení, kurzů a jiných akcí, psychologická literatura a tlumočení. Má ráda adrenalin, laškování a vtipný lidi, miluje krupicovou kaši a nesnáší chození okolo horké kaše. Snaží se držet hesla: „Když se nerozhodnu jinak, dokážu cokoliv!“ Zajímavosti: Vystudovala Philips-Universität Marburg v Německu, kde také na katedře Evropské etnologie vedla kurzy česko-německých a německo-španělských vztahů. Studovala v Madridu i v Londýně. Dlouhodobě se věnuje akrobacii, herectví, bootcampu, improvizačnímu divadlu, nejrůznějším projektům a marketingu v oblasti módy.

 • Zkušenosti z oboru: Více než 10 let v lektorském prostředí. Zkušenosti čerpala především z dlouholetého působení v Prázdninové škole Lipnice, kde je taktéž šéfinstruktorkou kurzů a dlouhodobých projektů.
 • Reference: Kaufland Česká republika, Arbes Technologies, Fincentrum, Goethe Institut Prag, Mann Hummel, Mondi Štětí, Wrigley.
 • Silné stránky: Je energická, dokáže nadchnout sebe i ostatní, na každém svém projektu pracuje na 100 %, mluví plynně německy.

Mgr. Zuzana Hájková

Projektová manažerka a lektorka

Mgr. Zuzana Hájková

Projektová manažerka a lektorka


Nejčastěji rozvíjí týmy v tématech efektivní spolupráce, otevřené komunikace nebo v tréninku zpětné vazby. Je pro ni důležité, aby kurzy měly přesah do pracovní reality a ukazovaly účastníkům jiné úhly pohledu. Poznáte ji podle úsměvu na tváři a jejího nadšení pro věc.

 • Zkušenosti z oboru: Ve společnosti Česká cesta působí od roku 2014 a je členem produktové řady Synergie týmů. Zabývá se především rozvojem menších týmů pomocí metody zážitkového učení. Vedle práce v České cestě je také instruktorkou neziskové organizace Prázdninové školy Lipnice, ze které Česká cesta vychází a odkud čerpá zkušenosti s různými cílovými skupinami a se zážitkovou metodou.
 • Reference: Vibracoustic CZ s.r.o.: podpora leadershipu, 2018 a rozvoj týmové komunikace a spolupráce, 2017; Aero Vodochody, a.s.: facilitace pracovních témat, 2018 a rozvoj týmové komunikace a spolupráce, 2017; Český Aeroholding, a.s.: Teambuilding, 2018 a Talent pool program, 2017; Škoda Auto: osobnostní typologie, nastartování týmové spolupráce a komunikace, 2018 a rozvoj týmové spolupráce, 2017; Carl Zeiss spol., s.r.o.: trénink zpětné vazby, 2017; ABRA Software a.s.: celofiremní teambuilding na oslavu 25 let firmy, 2016; TOMMY STACHI s.r.o., půjčky: rozvoj týmových dovedností, 2016
 • Zajímavosti: Ve svém živlu je v přírodě a v pohybu. Baví ji projíždět se lesem na běžkách nebo na kole, cvičit acrojógu nebo se jen tak vyhřívat na sluníčku. Hraje improvizační divadlo a ráda objevuje nová místa.

Rostislav Havlíček

Projektový manažer

Rostislav Havlíček

Projektový manažer


Ve společnosti Česká cesta působí od roku 2014 na pozici manažera produktové řady Synergie týmů. Dále se zabývá především rozvojem menších týmů pomocí metody zážitkové pedagogiky a reálných úkolů.

Zajímavosti: Vedle práce v České cestě je dlouholetým skautem a také velitelem výsadkového družstva Aktivních záloh AČR v Chrudimi.

 • Reference: Deloitte.: propojení týmové spolupráce, aktivního odpočinku a vizí společnosti, 2017; Český Aeroholding, a.s.: Talent pool program, 2017; Škoda Auto a.s.: osobnostní typologie, nastartování týmové spolupráce a komunikace, 2018; Magna Exteriors (Bohemia) s.r.o.: rozvoj týmové spolupráce a komunikace, 2017, 2018; ČEZ, a.s.: série kurzů Zdravý tým pro jadernou elektrárnu Temelín, 2018; EY: celodenní legendový zážitkový program, 2018
 • Silné stránky: Klade důraz na poctivou kvalitní přípravu a stejně tak je precizní i v realizaci. Akce, které dělá, mají styl a potrpí si na detail. Do každého projektu vstupuje s pozitivním přístupem.

Vojtěch Svoboda
S rozvoje LZ senior, ČEZ, a. s.

Blog

Jak na anti-covid večírek aneb 2xO večírek

Jsi tady nejzkušenější. Budeš šéfem! Aneb jak na rozvoj liniových manažerů

Fištrón aneb o pohár České cesty v týmovém víceboji

Pochopením odlišností od frustrace k fascinaci aneb jak pracujeme s MBTI

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle našich zásad zpracování osobních údajů.

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle
našich zásad zpracování osobních údajů.