Energie firemních akcí

Rok s Českou cestou aneb 5 věcí, které mám ráda


Někteří lidé prostě ví, co od života chtějí. Stanoví si cíle, vymyslí plán a jdou si za ním. Někteří, jako já, ve svých 24 letech a s věčným studiem na krku, prostě ještě tápou kolem a zjišťují, co by se všechno dalo dělat.

https://ceskacesta.cz/wp-content/uploads/2019/01/5-věcí.png

Díky bohu, že mám tu Českou cestu, která mi umožňuje objevovat své schopnosti, hranice a i to, co bych chtěla dělat, protože tady je všechno možné.



Do České cesty jsem se dostala náhodou. Tedy, přes kamaráda, který to měl ještě od jiné kamarádky. Ale zaujalo mě to – podílet se na přípravě večírků, konferencí nebo teambuildingů, již pár jsem organizovala, tak jsme měla představu, co to obnáší a řekla jsem si: „Proč by ne?“. Poslala jsem tedy životopis a o pár týdnů později jsem již seděla na VstupSemu – nebo-li vstupním vzdělávacím semináři, kde se mnou byla početná skupina budoucích instruktorů.

Od mého VstupSemu už uběhl rok a půl. Během té doby jsem měla možnost se podílet na organizaci skvělých akcí, naučila se, jak psát rozvojové a teambuildingové programy pro firmy dle jejich potřeb, dělala virtuální HR asistentku ze Švédska a získala spoustu zážitků. Proto bych Vám níže chtěla vypíchnout 5 věcí, které mám na České cestě nejradši a co Vám spolupráce s ní může dát, když budete chtít :)

1. Zažít spoustu akcí – během sezóny (která je primárně v květnu a červnu a pak od září do prosince) můžete objet celou Českou republiku a být součástí široké škály aktivit. Jednou možná nahodíte své nejlepší sako a šaty na konferenci či večírek a budete moderovat večerní program, jindy obléknete pořádné boty, bundy a čepice a vydáte se s klienty do zimní outdoorové výpravy nebo povedete vzdělávací workshop. Každému vyhovuje něco jiného, někdo má rád velké outdoorové akce pro 200 – 300 lidí a někdo preferuje menší indoorové teambuildingy pro 10 – 20 osob, ale každý si najde to své. Občas je to náročné, ale pokud je klient spokojený a akce naplnila jeho cíle, mám radost, protože vidím, že ta práce dává smysl.

2. Skvělý tým lidí a pracovní atmosféra – tak zaprvé, tykáme si. Za druhé, taky máme dog- friendly office, když za námi dojdete do kanceláře. Za třetí, navzájem se respektujeme a pomáháme si, ani jako nováček jsem se nemusela bát se zeptat a požádat o pomoc, protože tam vždy byl někdo zkušenější, kdo by byl ochotný mi pomoc. Za čtrvté, v létě občas zajdeme grilovat nebo na pivo, v zimě třeba na wellness anebo slavit na Vánoční večírek. Za páté, náš ředitel není tajným Velkým bratrem, který vše sleduje jen z povzdálí, uvidíte ho často na place. Ale hlavně, potkávám se v práci s širokou sortou zajímavých lidí z různých oborů – přes předsedu hnutí Brontosaurus, běžeckého kouče, marketingovou ředitelku obchodního domu na Václaváku či studenta kybernetiky a robotiky… u nás najdou své místo všichni, kdo má nadšení, radost pro práci a sdílí s námi naše hodnoty.

3. Hodnoty – hodnoty pro nás nejsou prázdná slova. Ceníme si upřímnosti a vzájemné otevřenosti. Dodržujeme to, co slíbíme. Jednáme s respektem vůči sobě a chováme se zodpovědně vůči přírodě. Klademe důraz na kvalitu a proto si umíme přijímat zpětnou vazbou, se kterou pracujeme, abychom mohli zlepšovat naše akce, ale i sami sebe. Do všeho jdeme na 110%, protože nám naše práce přináší radost i smysl.

4. Možnost osobního rozvoje – v průběhu roku mám spoustu příležitostí účastnit se různých vzdělávacích workshopů, mohu absolvovat zážitkový kurz první pomoci, stát se lanovým asistentem nebo naučit se, jak tvořit programy pro firmy na klíč. Ale člověk se stejně nejlépe učí, když jde do terénu. Každodenně se na akci člověk setkává s různorodými situacemi, kterého často mohou vytáhnout z komfortní zóny – mluvit před davem lidí, umět se chladnou hlavou vypořádat s nefungující technikou, improvizovat, když se něco pokazí… Nakonec, za každou akcí, probíhá evaluace, kdy každý může dostat od ostatních zpětnou vazbu, aby zjistil, na čem může pracovat :)

5. Možnost kariérního posunu – s osobním rozvojem je spojený i kariérní posun. Každý půl rok má člověk možnost povýšit a získat lepší finanční ohodnocení na základě jeho zkušeností i dovedností. Což je fajn! V jaké jiné firmě můžete být za dva roky šéfem?

Pokud nevíte, co od života a práce chcete, v České cestě máte prostor na seberealizaci to zjistit. A pokud máte jasno v tom, kam jdete a máte pocit, že Česká cesta Vám v tom může pomoci, stačí si o to říct.

Stále hledáme nové parťáky do event managementu a rozvojových kurzů a pokud Vás život v České cestě zaujal, ozvěte se nám do konce února na xuan.mai.phamova@ceskacesta.cz. Pro více informací se podívejte sem: bit.ly/tvorimezazitky.

Potkáme se na VstupSemu? :)