Energie firemních akcí

Od simulátoru dojení po konference v Maďarsku


Česká Cesta - organizace, která nabízí neopakovatelné zážitky a spoustu nových zkušeností. Členem skvělé party instruktorů jsem se stal v dubnu roku 2018 a od té doby se účastnil téměř dvaceti akcí. Co všechno jsem zažil a proč to může bavit i vás? To se dočtete v řádcích níže.Vždy mi bylo blízké pracovat s lidmi a pořádat pro ně programy. Od svých čtrnácti pomáhám organizovat dětské tábory a později také středoškolské kurzy, a díky České Cestě jsem se dostal i k práci s dospělými.

Spolupráce se mi otevřela po VstupSemu, na kterém nás již zkušení instruktoři s celou organizací seznámili a dali nám první rady do začátku. Poté se seběhlo vše hrozně rychle. Šéfové začali sami volat a ptát se, jestli s nimi pojedu na akci.

Jel jsem a rád. Každá akce byla úplně jiná. Jednou jsem klientům asistoval u simulátoru dojení, podruhé je vedl za otcem Furou z Pevnosti Boyard do věže a potřetí se v saku účastnil konference v Budapešti. Více rozdílných situací si ani nedokážu představit.

Jeden den vysvětluji pravidla malé skupině deseti lidí, o pár hodin později už ale stojím před stohlavým davem a všechny oči směřují na mě. Je to ale jen síla zvyku a po chvíli si člověk uvědomí, že je úplně jedno, kolik uší ho poslouchá. Všechny ho totiž poslouchat chtějí. Jedna věc všechny akce spojuje. Instruktorský tým, v čele se šéfem, na kterého se můžete kdykoliv spolehnout. I když jedu pokaždé s jinou partou instruktorů, je tu něco, co se vždy opakuje a provází všechny kurzy. Smysl pro humor.

Sezóna akcí probíhá převážně od dubna do června a poté od září do prosince. A i když se člověk nechce objížděním kurzů plně živit a mít to jako prioritu číslo jedna, jde to krásně skloubit s hlavním zaměstnáním. Záleží na každém zvlášť, kolik času chce České cestě věnovat. Každý instruktor si může vybrat, jestli odjede za celou sezónu pět akcí, nebo třeba 36.

Organizaci navíc záleží na tom, aby byli instruktoři stále lepší a lepší, a tak nabízí možnost vzdělávat se na akreditovaných kurzech. I díky tomu mi visí na zdi diplom pro instruktora nízkých lanových překážek a brzy snad přibyde i ten pro instruktora vysokých.

Proč se stát instruktorem České Cesty? Pro to existují desítky důvodů. Proč se nestát, mě nenapadá ani jeden. Přesvědčte se o tom i vy a staňte se naším parťákem. Pro více informací se podívejte sem: bit.ly/tvorimezazitky a pokud vás náš život v České cestě zaujal, ozvěte se nám do konce února na xuan.mai.phamova@ceskacesta.cz.

Jan Pudich, instruktor České cesty