Energie firemních akcí

Hypoteční banka – filantrop

Brief

Zorganizovat celofiremní setkání tak, aby bylo opět jiné než všechny předchozí akce od roku 2009, opět s filantropickým počinem, tentokrát jedním dnem užitečné pomoci vybrané SOS dětské vesničce. Banka dlouhodobě podporuje a sponzoruje projekt SOS vesniček, avšak nemá bližší vztah k žádné konkrétní. Výběr vesničky je proto součástí zadání. Pro vesničku to nesmí být zátěž, ale pouze přínos, pro účastníky musí být znát smysluplnost práce.

Návrh řešení


Během jediného dne 200 klientů z Hypoteční banky vystěhovalo vybavení z většiny objektů SOS dětské vesničky, vymalovali je a uklidili tak, že se obyvatelé večer nastěhovali zpět. K tomu roztřídili sklad darovaného oblečení a vybudovali mobiliář skladových prostor, vymýtili nálety v areálu, upravili zahrádky domků, vyrobili ohniště s posezením a zrekonstruovali oplocení Vesničky. Souběžně s tím jsme zajistili stravování a zábavný program pro děti a pěstouny tak, aby jim nevadil omezený přístup do domovů, a pěstouni si mohli na den odpočinout.

Veškerá dopravní logistika, příprava řemeslných pracovních postupů s dodržením potřebné bezpečnosti i jednoduchosti, zajištění nářadí a materiálu, cateringu a zázemí se podařila hladce skloubit s interním pracovním i společenským programem v předchozím a následujícím dni, který probíhal v hotelu v Karlových Varech. Účastníci měli z akce zároveň pocit odměny a společného setkání, i pocit smysluplnosti a hrdosti na to, že vytvořili něco dobrého.

Řekli o nás

"Setkání v SOS dětské vesničce bylo v mnohém naprosto výjimečné. Zpočátku jsme cítili určitou nejistotu, jak budeme zvládat setkání s opuštěnými, zanedbávanými a často i týranými dětmi. Jenže se ukázalo, že děti jsou prostě děti, stejné jako ty naše, rády lumpačí, ale taky potřebují přitulit, pusy mají upatlané od čokolády, holčičky si hrají na princezny a kluci lezou na stromy a kopou do balónu. Na to zlé ve svém životě se snaží s pomocí vychovatelů zapomenout. Naše práce byla doprovázena mnoha emocemi. Určitě radostí, že můžeme pomoci, dojetím nad osudy dětí, obdivem k personálu a vychovatelům a v neposlední řadě hrdostí na naši práci i Hypoteční banku, která celou akci umožnila realizovat. Byla to krásná akce a dík patří i České Cestě za perfektní organizaci."

Martina Kloubová
Hypoteční banka | HR Manager

Dejte nám vědět, co vás zajímá

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle našich zásad zpracování osobních údajů.