Energie firemních akcí

Houstone, máme problém. Zase bude bowling…

Je to tady zase. Ještě ani nezačal podzim a už se o tom mluví. Vánoční večírek. Oblíbená párty zaměstnanců, ale velká výzva pro všechny, kteří ho mají na starost. Proto se pojďme společně podívat na všechny slasti a strasti, které vás na cestě za dokonalým eventem mohou potkat. Pro začátek se zaměřme na to, jak lze firemní oslavu Vánoc pojmout. Obecně můžeme postoj k vánočním večírkům rozdělit do 3 skupin. Schválně, poznáváte vaši firmu alespoň v jednom bodě?

Vánoce pro vás neexistují. Každoročně připravíte malou vánoční oslavu v kuchyňce, kde si vzájemně popřejete pěkné svátky a hurá domů. A aby se neřeklo,  tak uvaříte alespoň vánoční punč, předložíte pár kousků cukroví a rozdáte vánoční PFko. Hm. 

Ať žije bowling! Zamluvená bowlingová dráha, pivovar, pizzerie a při troše fantazie letos možná půjdete společně i na tu únikovku. Zaměstnanci jsou po tolika letech na tento program tak zvyklí, že už nic dalšího ani dělat nechtějí.

Vy, kteří víte, že vánoční večírek je skvělý způsob odměny.  Je to jedinečná příležitost, jak dát svým zaměstnancům, obchodním partnerům nebo dodavatelům něco víc. Můžete jim poděkovat a ještě posílit vzájemné pouto. Pomocí vánočního večírku budujete nejen značku a dobrou pověst firmy, ale také loajalitu svých lidí. Zaměstnanci se každoročně na večírek těší, což ve výsledku pro firmu přináší lepší výsledky, než placená reklama ve vyhledávačích. Dobré jméno jinak než tvrdou prací a péčí o ty nejcennější nezískáte.Nejde jen o zábavu, důležitější je přidaná hodnota

Že není večírek jako večírek, jsme si už řekli. A teď něco k jeho přesahu. Jde o skvělý marketingový nástroj, kde sice odměna pro zaměstnance hraje důležitou roli, není ale hlavním cílem.
Jak vytěžit potenciál vánočního večírku na maximum? O jaké přidané hodnotě mluvíme?

  • Komunikace směrem do firmy. Každý zaměstnanec chce cítit, že si jeho odvedené práce zaměstnavatel váží. To jde ruku v ruce s úctou a respektem. V dnešní hektické době, kdy je drtivá většina firem orientována pouze na výkon, je přesně toto ta přidaná hodnota, která převáží pomyslnou  misku vah na vaši stranu. A jak lépe ocenit své zaměstnance než úžasnou párty na konci roku?
  • Externí komunikace firmy. Pokud dodáte večeru například filantropický rozměr, vytvoříte si příležitost, jak ve svém oboru zazářit a svou konkurenci zanechat daleko za sebou. Nebojte se dát vědět do světa, že jste udělali něco pro druhé. A věřte tomu, že o Vánocích z toho budou mít všichni dvojnásobnou radost.
  • Budujeme značku - a to nejen směrem k zaměstnancům. Pokud se rozhodnete udělat speciální vánoční párty pro své dodavatele, vybrané klienty, potenciální investory nebo je “jen” přizvete na váš firemní večírek, zaručujeme vám, že si vás budou pamatovat mnohem lépe a vaše vztahy dostanou jiný rozměr.

Chcete úžasný večírek? Ano? Tak se vrhněme do příprav!


Akcí na poslední chvíli ještě nikdo svět nespasil. Každá příprava vyžaduje své a je zapotřebí si dát pozor na sezónní charakter tohoto typu eventu. To znamená, že klasicky všichni poptávají velmi pravděpodobně stejná místa a služby ve stejný čas, na stejný čas.

Výběr lokací.

Vysnili jste si perfektní místo, ale mají plno? Nebo máte skvělý nápad na téma večírku, ale ne a ne najít vhodné prostory, kam ho zasadit? To se může lehce stát, pokud máte na výběr místa málo času a ostatní přišli před vámi. Buďte vy těmi, kteří chodí včas a mají možnost volby.

Výběr dodavatelů.

U těch je to stejné jako s výběrem lokací. Myslete na to, že cokoliv, co si vysníte, bude těžké na poslední chvíli zajistit. Dostatečně dopředu si promyslete, jestli chcete večírek organizovat společně s agenturou nebo to vezmete do vlastních rukou. Pokud si vzpomenete na konci listopadu, že rychle potřebujete pomoc profesionála, může se s velkou pravděpodobností stát, že nikdo nebude mít čas se vám věnovat. Stejně dobře promyslete dodavatele cateringu, výběru DJ, kapely, půlnočního překvapení atd., a zamluvte je hned. Zároveň mějte na paměti, že skutečně originálních nápadů a konceptů vánočních večírků je velmi málo a mnohé služby, které se vám zdají zvláštní a exotické, jsou ve skutečnosti poptávány každý den několikrát.

Pro tyto případy je vždy lepší se svěřit do rukou profesionálů, kteří originální nápady sypou z rukávů. Pro ty z vás, které tato myšlenka zaujala, jsme připravili kreativní koncept vánočního večírku. Zkrátka si přejeme, abyste se mohli podívat na to, jak to může vypadat. Koncept se váže k vesmírné budoucnosti, propojuje technologie a dosud nepoznané světy a my pevně věříme, že uchvátí vás i vaše zaměstnance. Pokud si jej chcete prohlédnout, napište nám

Chcete zažít budoucnost na vlastní kůži nebo ušít večírek na míru? Jsme tu pro vás.