Synergie týmů

Fištrón aneb o pohár České cesty v týmovém víceboji


Vzhledem k vládním opatřením jsme bohužel nuceni tuto akci zrušit. Moc nás to mrzí. Všechny přihlášené týmy jsme již o této skutečnosti individuálně informovali. Myšlenky uspořádat Fištróna - týmový víceboj - někdy v blízké budoucnosti se ale nevzdáváme. Pevně doufáme a věříme, že příště to klapne! Děkujeme za vaše pochopení.

Váš tým České cesty


Netradiční sportovně-zážitkový den pro šesti či sedmičlenné týmy


Sobota 17. 10. 2020

Resort Darovanský dvůr
Proč? Česká cesta 27 let pomáhá týmům lépe fungovat. Efektivně spolupracovat, mít z toho společnou radost a chtít dosáhnout cíle nebo možná ještě víc. Rádi pro týmy vytváříme výzvy, jejichž překonání poslouží našim klientům ke zjištění, že člověk dokáže ve skutečnosti mnohem víc, než se domnívá.

Od letošního jara je pro nás všechny výzvou vyrovnat se s opravdu výjimečnou situací, která mnohým mění životy a zažité stereotypy. Unavuje vás to? Chcete se trochu rozptýlit, zažít něco pozitivního, načerpat zážitky a získat nová přátelství s lidmi podobného ražení?

Postavte svůj tým, ať kamarádů, kolegů z práce nebo rodiny a porovnejte se s ostatními v úkolech, kde zdaleka nepůjde o nějaký výjimečný fyzický výkon, ale zejména o týmovou souhru, vzájemnou empatii, podporu, nápaditost… a samozřejmě o čas.

Podle hesla „co nevyřešíš, to neokecáš“ vám do cesty k vítězství připravíme různé úkoly, budete se muset v rámci týmu rozdělovat i spojovat s dalšími týmy. Důležitější než svaly bude celková strategie. Dílčí neúspěchy či úspěchy nebudou důležité tak jako stabilita výkonů. V osmi hodinách se ukáže, jaký máte fištrón!

Přijeďte do Resortu Darovanský dvůr, kouzelného místa uprostřed luk a lesů v krajině Berounky, a užijte si netradiční den s přáteli.


Na akci budou dodržena veškerá bezpečnostní a hygienická pravidla.

20 disciplín, mnoho zážitků! Kolik fištrónu?


Kdy: 17. 10. 2020, týmový víceboj 10.00–18.00, následuje večerní raut, vyhlášení výsledků a afterparty

Kde: Resort Darovanský dvůr, Darová 3, Břasy (nedaleko Plzně)


Cena programu, včetně stravování:


- 2850 Kč/osoba při přihlášení do 30. 9. 2020

- 3200 Kč/osoba při přihlášení do 12. 10. 2020

Cena zahrnuje: náklady spojené s přípravou a pořádáním víceboje, tým organizátorů, stravování (dvě svačiny, obědový a večerní bufet) připravené Resortem Darovanský dvůr, parkování v Resortu Darovanský dvůr, zázemí víceboje, potřebné rekvizity a sportovní materiál, zdravotnickou službu, výsledkový servis, fotodokumentaci, odměnu pro vítězný tým: putovní pohár a voucher v hodnotě 1000 Kč na osobu u našich partnerů.

Pokud budeme muset akci přesunout či zrušit, pravidla refundace se řídí pravidly vstupenkového portálu GoOut.net. V každém případě není naším záměrem vám peníze držet. Chceme akci uskutečnit při dodržení všech bezpečnostních zásad a pravidel.

Časový harmonogram


Pátek 16. 10.
Možný příjezd týmů, ubytování, ladění formy na sobotu
Sobota 17. 10.
8.00–9.15 Registrace týmů, občerstvení
09.45 Výklad pravidel
10.00 Zahájení Fištróna, otevření disciplín
11.45–13.15 Oběd formou bohatého bufetu (individuálně dle strategie a časového plánu jednotlivých týmů)
18.00 Uzavření aktivit
18.15 Termín pro odevzdání výsledků týmů
19.00 Večerní raut
20.00 Vyhlášení výsledků
20.45 Afterparty
(změna programu vyhrazena)
Neděle 18. 10.
V případě zakoupení ubytování snídaně, volný program

Vstupenky (startovné, včetně stravování) a ubytování zakoupíte od 21. 9. na GoOut.net.

Potřebujete další informace? Napište na info@ceskacesta.cz.

Další podrobnosti k víceboji


Podmínky účasti


Tým má šest nebo sedm členů týmu. Minimální věk 18 let. V případě účasti od 15 let musí být členem stejného týmu rodič daného dítěte/daných dětí. Týmy mohou být mužské, ženské, smíšené, s dětmi od 15 let (za splnění podmínky výše), hodnoceny budou všechny týmy v jedné kategorii. Každý účastník se účastní dobrovolně a je vědom si svého zdravotního stavu.

Disciplíny


Počet disciplín: 20. Tajnost a překvapivost jednotlivých disciplín je součást hry. Nic dopředu vám neřekneme. Pro určitou představu o stylu aktivit se můžete podívat na youtube kanál Česká cesta. Přehled všech disciplín týmy dostanou v rámci výkladu pravidel.

Bodování disciplín


Rozhodující je čas dosažený pro vyřešení disciplíny. Rychlejší vyhrává. U některých aktivit budou trestné sekundy za prohřešky proti pravidlům. Počet získaných bodů záleží na pořadí, které v dané aktivitě dosáhnete. První tým získává nejvíce bodů, druhý o tři méně, třetí o čtyři méně než první, čtvrtý o pět méně atd. První tým získává tolik bodů, kolik bude přihlášených týmů.

Z dvaceti disciplín se dva nejlepší a dva nejhorší výsledky škrtají, body z ostatní disciplín se sčítají a tak vznikne celkové pořadí.

Každý tým má jednoho herního Fištróna - mohou si vsadit na sebe před zahájením disciplíny. Pokud si na sebe tým v dané disciplíně vsadí, získá dvojnásobný počet bodů. Pokud by v dané disciplíně byl tým nejlepší, a musel by si výsledek škrtnout, získává poloviční počet bodů. V případě, že tým dosáhne v jednotlivých disciplínách tři a více vítězství, získává plný počet bodů.

Každý tým má herní kartu, do které musí rozhodčí zapsat dosažený výsledek daného týmu. bez tohoto zápisu není dosažený výsledek platný. Povinností týmu je starat se o svou výsledkovou kartu a na konci ji v daném časovém limitu doručit hlavnímu rozhodčímu pro započítání celkových výsledků.

V průběhu hry budeme uveřejňovat dosažené výsledky, půjde však o neoficiální informační zdroj. Oficiální výsledky budou uveřejněny současně s vyhlášením výsledků.

Doprava


Týmy si cestu do místa konání akce organizují a hradí sami. V areálu resortu je možné zdarma parkovat. Během Fištrona se mezi jednotlivými disciplínami budete pohybovat pěšky, vzdálenosti mezi nimi budou max. 500 metrů.

Stravování


Základní cena programu Fištróna zahrnuje svačinu při příjezdu, oběd formou bohatého bufetu, odpolední svačinu, večerní raut a 1,5 litru balené vody na osobu.

Ubytování


Je pro vás připraveno ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní v ceně 1300 Kč/osoba/noc. Není součástí základní ceny za víceboj. Celková kapacita pro ubytování je 240 osob, po jejím vyčerpání si v případě zájmu musíte zajistit ubytování jinde.

Oblečení


Nepotřebujete žádné speciální vybavení, ale vzhledem k termínu akce přistupte ke své výstroji a výzbroji s náležitým fištrónem. Budete téměř celý den venku, a to i v případě špatného počasí. Může být nádherné slunečné podzimní počasí, nebo také nepříjemná podzimní plískanice. Pevné teplé, ideálně nepromokavé outdoorové boty/pohorky stejně tak jako tenisky, kraťasy, ale i teplejší outdoor kalhoty, mikina, bunda, čepice, rukavice, sluneční brýle.

Počet týmů víceboje


Minimálně 10, maximálně 35. V případě menšího počtu týmů nebo z důvodu nařízení vlády si organizátor vyhrazuje možnost akci zrušit. Pravidla refundace se řídí pravidly vstupenkového portálu GoOut.net.

Informace k víceboji ke stažení

Fistron Ceska cesta 2020_letak
Fistron Ceska cesta 2020_detailni info