Daniel Drahanský

Lektor, konzultant

Daniel Drahanský

Lektor, konzultant


Vede tým alchymistů a pracuje s klienty na zakázkách.

Již dvě dekády pomáhá lidem ke spokojenosti a firmám lépe a radostněji fungovat. Nejraději kontinuálně pracuje s hybateli, kteří ovlivňují směřování firmy na živé strategii, pozitivních změnách, žitých hodnotách, rozvoji lidí, zvyšování efektivity.

Rád se věnuje práci s talenty, kteří jsou budoucností a živou vodou organizací. Menší, ale trvalý výsek svého času dlouhodobě věnuje individuálnímu setkávání se zajímavými, inspirativními lidmi při koučování, konzultacích, inspirativních setkáních či výměně názorů.

Přírodní, neformální typ, rád vykračuje mimo komfortní zónu překážející formality a vyjetých kolejí. Žije v realitě, nezajímá ho umělý, virtuální svět, na žádné sociální síti ho nenajdete. Zastává lety vytříbený postoj: Lidem nejvíce pomůžeš tak, že je rozvíjíš (ať už si to přejí či nikoli :-))

Štěpánka Holcmanová

Lektorka se zkušeností na pozici HR manažerky ve výrobní firmě

Štěpánka Holcmanová

Lektorka se zkušeností na pozici HR manažerky ve výrobní firmě


Zkušená trenérka a lektorka s bohatou praxí z HR, která vede program v češtině a v angličtině na vynikající úrovni. Zaměřuje se na tréninky na vedení lidí a týmů, rozvoj komunikace, vyjednávání a teambuilding.

Pravidelně vede programy pro prestižní MBA školu Insead ve Francii – start-up program při zahájení studia, ve spolupráci s Outward Bound Belgie.

V jejím volném čase ji pravděpodobně naleznete někde na kopci – na lyžích v zimě, na kole v létě. A když nepřeje počasí, nejspíš vaří marmelády, za které pravidelně dostává ocenění na světové soutěži.

PhDr. Mgr. Josef Regner

HR manager, Lektor, konzultant

PhDr. Mgr. Josef Regner

HR manager, Lektor, konzultant


Vedle práce HR manažera se jako lektor zaměřuje zejména na témata leadershipu, zpětné vazby, řešení konfliktů a týmové spolupráce. Často facilituje řešení vnitrofiremních témat. Rozvíjí metodiku assessment a development centra. Je jedním ze spoluautorů projektu Pegas – manažerského rozvoje s koňmi.

Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou, na zahradě či v kuchyni, při hudbě nebo čínském cvičení taiči.

 • Zkušenosti z oboru: Vystudoval psychologii, prošel psychoterapeutickým výcvikem (SUR), výcvikem Dynamické diagnostiky v poradenské praxi a dalšími kurzy. Ve vedení tréninků a kurzů má více než 15i letou praxi. Pracuje také jako psycholog a psychoterapeut
 • Reference: Aperam Stainless Services & Solutions Tubes CZ, Český Aeroholding, a. s., ČEZ, ČSOB, a. s., FLEETCOR CZ, CCS Česká společnost pro platební karty s. r. o., GZ Media, a.s., Hypoteční banka, a.s., KOSTAL Kontakt Systeme GmbH, LEGO Production s.r.o., Metrostav a.s., SanSwiss s.r.o., Siemens, s.r.o., TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o.), Wüstenrot – stavební spořitelna, a.s.
 • Silné stránky: Při práci propojuje dlouholeté zkušenosti, spolehlivost, zodpovědnost, energii a nadšení.

Mgr. Radek Hanuš, Ph.D.

Konzultant, mentor, kouč, lektor

Mgr. Radek Hanuš, Ph.D.

Konzultant, mentor, kouč, lektor

Má dlouholeté zkušenosti z oboru, kde působí 23 roků. Zaměřuje se na rozvoj managementu a klíčových lidí v organizaci a na osobnostně sociální rozvoj klíčových lidí. Zabývá se tématy managementu, procesů změny, komunikace, leadershipu, firemní kultury, rozvoje týmů, řešení krizí a krizových situací v organizacích. Pomáhá klíčovým lidem v organizaci řešit nejrůznější složité situace. Pracuje na strategickém rozvoji firem a osobnostním a odborném rozvoji manažerů. V současnosti pečlivě sleduje téma Industry 4.0, kde ve spolupráci s Národním centrem Industry 4.0. připravuje informační a rozvojová školení pro firmy.

 • zvučné reference: Barum Continenthal, Bellflight, ČEZ, Čepro, FEI Company, Hella, LG.Philips, Mikenopa, Ramirent, Rittal, Robertshaw, Siemens, Specialized, Škoda-Auto, ŠKO-Energo, Thomas Fisher Scientific, Visteon, Vítkovice Steel, aj.
 • silné stránky: odbornost, zkušenost, systémové myšlení, empatie, všímavost, pracovitost, vytrvalost, odolnost, optimismus, nadšení a vášeň pro práci, humor.
 • zajímavosti: je členem Trenérsko – metodické sekce Českého olympijského výboru a certifikovaným lektorem ČOV. Dvacet let je členem orgánů Nadace Pangea, tak jako je členem spolku Veterán Green. Bezmála 27 let se věnuje projektům zážitkové pedagogiky a zkušenostního učení. Je instruktorem Prázdninové školy Lipnice. Jinak dlouholetý nositel Zlaté Jánského plakety za bezpříspěvkové dárcovství krve -72x. Autor a spoluautor 7 publikací a přes 60 článků věnovaných moderním trendům ve vzdělávání, osobnostně sociálnímu rozvoji a tématům zážitkové pedagogiky. Ve volném čase ilustrátor.

Mgr. Renáta Trčková

Lektorka, konzultantka, koučka

Mgr. Renáta Trčková

Lektorka, konzultantka, koučka


Vyniká svou bezprostředností a schopností trefné přímé zpětné vazby. Ve své práci čerpá z bohatých zkušeností z pozice manažerky evropských projektů a členky Správní rady Prázdninové školy Lipnice.

Specializuje se na nejrůznější témata, např. projektové řízení, time management, vedení lidí a týmů (hodnotící a přijímací rozhovory), rozvoj firemní kultury, práce se změnou, leadership, osobnostní rozvoj, mediace a koučování.

Pracuje často jako facilitátorka při řešení vnitrofiremních témat a procesů. Zaměření na proces jak individuální nebo firemní je její velkou vášní.

Sama prošla řadou vzdělávacích a rozvojových výcviků, díky kterým disponuje širokou paletou nástrojů a přístupů, které využívá jak při práci se skupinou, tak s jednotlivci. Pracuje také jako psychoterapeutka pro Sociální kliniku.

Ve volném čase cestuje, cvičí jógu, medituje, vzdělává vlastní i cizí děti a se svým mužem opravuje statek na Kokořínsku a zahradničí.

Firmy, se kterými už řadu let velice úzce spolupracuje, jsou:

– LEGO Production

– Kaufland

– Hypoteční banka

– SCIO

Mgr. Václav Wortner

Lektor

Mgr. Václav Wortner

Lektor


Jeho specialitou je trénink improvizace, schopnosti reagovat na nečekané situace v byznysu i osobním životě. Dalšími tématy jsou lektorské dovednosti, zpětná vazba, time management, vyjednávání, work-life balance a vedení lidí.

Zajímavosti: Žil v Indii, Španělsku a Maďarsku.

 • Zkušenosti z oboru: Herec v improvizačním divadle Bafni. Improvizaci a herectví studoval na DAMU a v iO Chicago. Byl vedoucím manažerem produktové řady Synergie týmu. Vystudoval psychologii.
 • Reference: E.ON Česká republika, s. r. o., Europ Assistance, s. r. o., Nokian Tyres, s. r. o.
 • Silné stránky: Mluví anglicky, španělsky, německy, rusky a maďarsky.

Mgr. Petr Válek

Lektor

Mgr. Petr Válek

Lektor

V oblasti vzdělávání a rozvoje lidí se pohybuje už 16 let. Jako psycholog jej zajímají témata zvládání stresové zátěže, krizové intervence, tedy psychologické první pomoci a zvládání konfliktů. V oblasti Leadershipu rád pracuje se středním managementem, kde jej vnímá mezi mlýnskými kameny, tedy drcen požadavky shora i sdola. O jeho kurzech Relaxace se ve firmách říká, že „se tak jezdí do lázní“. Kromě práce v České cestě pracuje jako psycholog v neziskové organizaci, kde se zaměřuje na psychoterapii dětí a dospívajících, specializuje se snižování míry konfliktů při vyhrocených rozvodových sporech. V soukromí se věnuje především svým dětem a rád zahradničí.

 • Silné stránky: empatie, humor a schopnost energetizovat skupinu, pochopení pro zátěž související s vedením lidí, schopnost podpory a posilování odolnosti. Zkušenosti z firemního světa, ale také z oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a školství.
 • Zvučné reference: Pětiletá spolupráce s Komerční Bankou v oblasti Relaxace a životního stylu, kontinuální rozvoj pro zaměstnance firmy Siemens, Wustenrot a Automotive Lighting, dlouhodobý projekt změny firemní kultury a struktury v obchodním oddělení firmy ČEZ.
 • Zajímavosti: V neziskové organizaci Prázdninová škola Lipnice vede dlouhodobě jako spoluautor vzdělávací kurz Řízení psychického rizika. Vede projekt Dítě v centru zájmu, který se snaží o snižování míry konfliktu v rozvodových situacích a tuto metodiku předává dalším odborníkům.

Zuzana Cholevová
HR Manager, OmnicomMediaGroup

Daniel Drahanský
Lektor, konzultant

Blog

Jak na anti-covid večírek aneb 2xO večírek

Jsi tady nejzkušenější. Budeš šéfem! Aneb jak na rozvoj liniových manažerů

Fištrón aneb o pohár České cesty v týmovém víceboji

Pochopením odlišností od frustrace k fascinaci aneb jak pracujeme s MBTI

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle našich zásad zpracování osobních údajů.

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle
našich zásad zpracování osobních údajů.